Laenud inimeselt inimesele

Laenud inimeselt inimesele on uuemat tüüpi laenuliik, mis on tekkinud suuresti tänu kaasaegsele tehnoloogiale, mis võimaldab efektiivselt kokku viia laenupakkujaid ja laenuvõtjaid. Üldiselt on see väga paindlik laen, mis võimaldab nii pakkujal kui saajal teha häid valikuid ja leida endale kõige sobivam variant.

Mis on laenud inimeselt inimesele?

Tegemist on sellise laenuga, mida ei anna teile mitte pank või laenufirma, vaid eraisikud, kes soovivad oma vaba raha millessegi investeerida. Andes teile laenu, teenivad nad intressi ning seega kasumit laenuandmise pealt.

Muidugi võib võtta sellist laenu eraviisiliselt ükskõik kellelt, kes on nõus teile raha laename, kuid tavaliselt käib selliste laenude võtmine läbi spetsiaalse veebiportaali. Selline veebiportaal viib kokku inimesed, kes soovivad saada laenu nende inimestega, kes soovivad laenu anda.

Laenud inimeselt inimesele on üldjuhul ilma tagatiseta, s.t. te ei pea laenu saamisel panema mingi oma vara (korteri, auto vms) tagatiseks, mida kasutatakse laenusumma katmiseks juhul, kui te ei tee õigeaegseid sissemakseid. Seetõttu on ka summad, mida saab laenuks võtta, võrdlemisi väikesed ning laenutähtajad võrdlemisi lühikesed.

Kuidas saada laenu inimeselt?

Kõige lihtsam viis saada sellist laenu on läbi mõne selleks mõeldud portaali ehk veebilehe.

Alguses tuleb portaalis registreeruda kasutajaks. Selleks peate olema vähemalt 21 aastat vana. Registreerimise käigus sisestate oma isiku- ja kontaktandmed. Seejärel kontrollitakse teie e-posti ja mobiiltelefoni numbri õigsust. Mõnikord peab edastama ka mõned lisadokumendid.

Kui konto on avatud, saate esitada laenutaotluse. Siinkohal märgite ära, kui suurt summat te soovite ja kui pikaks ajaks ning portaal saab teile ära näidata parima pakkumise, mis on hetkel olemas. Kui teile ei sobi see pakkumine, siis võite ise sisestada intressi, millega soovite laenu saada ning oodata, kas saate sellele soovile mingeid pakkumisi.

Kui olete edukalt saanud laenu, siis tuleb teil kanda raha portaali virtuaalkontolt oma tegelikule pangakontole ning seejärel võite hakata seda raha kasutama ükskõik milliselt otstarbel.