Kiirlaen ilma palgatõendita

Esimesed kiirlaenud, mis Eesti turul tekkisid, olid sageli sellised, et nad ei nõudnud inimeselt palgatõendit. See oli muidugi väga mugav mõlemale poolele, kuid tulemusena jäid palju nendest laenudest tagastamata, kuna laenuvõtjal ei olnud rahalisi võimalusi laen tagasi maksta.

Leida laenu ilma palgatõendita on tänapäeval üsna raske. Soovitame läbi vaadata mõned alljärgnevatest pakkumistest ning uurida, millistel tingimustel neid antakse:

Kiirlaen võib olla mugav ja kiire viis saada vabalt kasutatavat raha, kuid tuleb meeles pidada, et kiirlaen on rahaline kohustus ning seda tuleb tagastada. Enamik kiirlaene on tagatiseta laenud, mis tähendab, et juhul, kui laenuvõtja ei ole võimeline laenusummat tagastama, siis ei ole laenuandjal mingit garantiid, et ta enda antud laenu saab millegagi katta.

Kuna kiirlaenu andmisega kaasnev risk on üsna suur, siis nõuab enamik kiirlaenu pakkujaid mingit kinnitust sellest, et inimene on suuteline tagasi maksma määratud kuumaksete suuruses. Sisuliselt peab laenuvõtja kuidagi kinnitama, et tal on olemas sissetulek, millest kuumakseid teha. Seetõttu nõuavad laenu andvad firmad ja pangad kas palgatõendit või konto väljavõtet, mis näitaks ära, kui palju inimene kuus sissetulekut saab.

Kiirlaen ilma palgatõendita on võimalik, kuid see ei tähenda, et teil ei pea olema mingit sissetulekut, et laenu saada. See tähendab lihtsalt seda, et te ei pea esitama palgatõendit, mis on tööandja poolt antav tõend saadud palga kohta. Isegi kui laen on ilma palgatõendita, siis peaaegu alati tuleb siiski esitada vähemalt konto väljavõte, millel kajastub teie igakuine sissetulek.

Kiirlaenude algusaegadel Eestis oli võimalik saada laenu nii ilma palgatõendita kui ka ilma pangakonto väljavõtteta. Sisuliselt anti laenu ilma igasuguse tõenduseta, et inimene on üldse maksuvõimeline. Arusaadavalt jäi suur hulk nendest laenudest tagastamata ning see tekitas laenuvõtjatele suure võlakoorma.

Viimastel aastatel on seadustik karmistunud ning mängu on tulnud nn. vastutustundliku laenamise põhimõte. See tähendab, et laenuandja ei tohi anda laenu, kui tal ei ole kinnitust selle kohta, et laenuvõtjal on olemas ka tegelik rahaline võimalus teha kokkulepitud kuumakseid. Inimesel peab olema teatud sissetulek ning pärast kuumakse sooritamist peab sellest sissetulekust midagi ka alles jääma, millest inimene võiks elada. Teisisõnu ei tohi laenu tagastamine ära süüa kogu inimese palga. See paneb ka teatud piiri, millise maksimaalse kuumakse võib konkreetsele inimesele määrata.

Kui võtate kiirlaenu, kindlasti uurige laenuandja tingimusi, et selgitada välja, kas konkreetse firma puhul on võimalik kiirlaen ilma palgatõendita või ei, ja milliseid muid dokumente tuleb esitada.